ГоловнаНАССРЩо відбувається у випадку виявлення порушень на підприємстві після перевірки інспектором?

Що відбувається у випадку виявлення порушень на підприємстві після перевірки інспектором?

Насамперед важливо знати, що наявність  у підприємства будь-яких сертифікованих систем управління безпечністю харчової продукції (згідно вимог міжнародних стандартів) не звільняє його від проведення заходів державного контролю. Тому готуватись до перевірок необхідно абсолютно всім операторам ринку.

При перевірці державним інспектором у разі виявлення порушень оформляється Акт, фіксується невідповідність у протоколі та визначається її суттєвість. З врахуванням суттєвості визначаться розмірів штрафів. Отже процедура, в принципі, така ж сама, як і у випадку будь-якого іншого аудиту підприємства. Але, де які розбіжності та інновації все ж таки є.

З ціллю зниження корупції та сприяння уникнення упередженого ставлення з боку органів контролю визначено чіткі розміри відповідальності операторів ринку за виявлені невідповідності та порушення законодавства, що позбавляє інспектора можливості самостійно визначати суму стягнень.

Крім того, щодо певних порушень запроваджено механізм пом’якшення відповідальності операторів ринку. Завдяки цьому, за незначні правопорушення інспектор може не накладати штраф як форму відповідальності. А якщо невідповідність була виявлена вперше протягом останніх трьох років, державний інспектор не оформлює відповідний протокол, а видає оператору ринку припис про усунення невідповідностей законодавству.

Якщо протокол порушення оформлюється, під ним має поставити підпис інспектор та особа-представник оператора ринку, яка супроводжує інспектора під час перевірки. Якщо особа не згодна із виявленим порушенням, це фіксується у протоколі, з позначенням причини незгоди представника оператора ринку. Із 19-ти видів порушень визначено 8-м, накладанню яких передує припис посадової інспектора про усунення порушення. Невиконання припису тягне за собою накладання штрафу.

При виявлені невідповідності, які створюватимуть загрозу для життя і здоров’я людини, головний державний інспектор має право ухвалити рішення про тимчасове припинення роботи підприємства (на строк до 10 робочих днів).

Щоб зробити процес перевірок більш прозорим введена новацій на процедура – застосування відео-фіксації під час перевірки підприємства інспекторами заходів контролю без згоди суб’єктів господарювання. В свою чергу, представник оператора ринку теж має право проводити власну відео-фіксацію перевірки.

Консультації, розробка, комплексне впровадження системи безпеки НАССР та подальший супровід від експертів ГО СФЕРА

Схожі новини