Четвер, Червень 17, 2021
Головна НАССР Ясла-садок «Десняночка» - прекрасний приклад сучасного дошкільного закладу!

Ясла-садок «Десняночка» – прекрасний приклад сучасного дошкільного закладу!

Фахівці ГО «СФЕРО» в процесі аудиту на предмет відповідності вимогам НАССР комунального закладу дошкільної освіти Сосонської сільської ради ясла-садок «Десняночка» були приємно вражені відмінним результатом обстеження. Хоча історія забудови садка досить довга і складна, сьогодні його можна назвати зразковим і наводити як прекрасний приклад для наслідування.

Виявляється, в одному з найбільших сіл району (населення Сосонки становить близько 3 тисяч осіб) не було дитячого садка з 1996 року, тобто цілих 22 роки. У 2006 році незавершена адміністративна будівля була передана у власність Сосонській сільській раді, ще за два роки місцевими депутатами було прийнято рішення побудувати дитячий сад. Втім, через відсутність коштів будівництво не розпочиналось до 2012 року. Будівельні роботи тривали шість років та були завершені в 2018 році.

Сьогодні, Сосонка може пишатися прекрасним, просторим закладом, який зустрічає малюків яскравими ігровими зонами, сучасними туалетними кімнатами і комфортними спальнями. На його території розташований затишний внутрішній двір зі зручними майданчиками. Якісні меблі, яскраві іграшки і розвиваючи матеріали, колоритний інтер’єр, сучасне обладнання та якісно спланований харчоблок – все це робить заклад дуже комфортним для малюків. А найголовніше – садочок практично повністю відповідає вимогам стандартів системи НАССР, що гарантує безпеку здоров’я його маленьких відвідувачів, а також спокій і впевненість їх батькам.

Молодий та енергійний директор цього сучасного саду пані Ольга Сташко намагається зробити все можливе, щоб дошкільнята росли і розвивалися в атмосфері затишку, любові, тепла і безпеки. Пані Ольга розповіла, що наняті для розробки архітектурного планування установи фахівці відразу враховували всі необхідні нюанси відповідності будівлі сучасним нормам безпеки. Внутрішнім ремонтом і установкою обладнання також займалися вузькопрофільні спеціалісти. Основне фінансування будівництва та облаштування садка надходило з обласного, районного та місцевого бюджетів, також матеріально допомагали спонсори садочка. Окрему щиру подяку пані Ольга висловлює Вінницькому районному депутату та раднику мера Вінниці Михайлу Демченко, оскільки саме його підтримка та участь значною мірою допомогли здійснити давню мрію громади.

На питання, чи потрібно впроваджувати НАССР в навчальних закладах, Ольга Олександрівна відповіла, що вважає безпеку здоров’я дітей одним з головних пріоритетів своєї діяльності. «Безперечно, впровадження і подальше дотримання стандартів НАССР в дитячих садах, дошкільних установах і школах є обов’язковою умовою безпечного харчування дітей. До того ж це дуже потужний мотиватор, який допомагає тримати в тонусі не тільки працівників харчоблоків освітніх установ, він зобов’язує бути більш відповідальними як виробників, так і постачальників продуктів. Такий ретельний підхід забезпечить високу якість продуктів, що максимально мінімізує ризик отруєнь. Я вважаю, що впровадження та дотримання системи безпеки НАССР – це наш прямий обов’язок, який розумію не тільки я, його розуміють всі працівники нашого закладу». Крім того, пані Ольга запевнила, що не бачить істотних проблем щодо подальшого дотримання впроваджених стандартів НАССР. «Єдине, що не завадило б – це підтримка з боку держави в плані фінансового забезпечення дотримання цих вимог. Неможливо все передбачити, тому часто виникають несподівані витрати, гроші на які бюджетом не передбачені. А так у нас все добре і ми до всього готові», – запевняє нас директор садочку.

І ми цій готовності охоче віримо, оскільки практично повну відповідність вимогам системи НАССР підтверджують результати аудиту, проведеного фахівцями ГО «СФЕРО». Зізнатися, це дуже приємно і радісно! А головне – такі позитивні приклади вселяють оптимізм щодо проєвропейського руху України і віру в те, що все у нас вийде. Адже для важливих змін не так багато й потрібно. Щоб навести порядок в країні, необхідно почати з себе, свого будинку, свого двору, свого села чи міста. І якщо кожен з нас внесе частинку своєї праці у ці поліпшення, то вони не змусять на себе довго чекати.

Схожі новини