Вівторок, Червень 15, 2021
Головна Події Інтерв’ю на радіостанції “Радіо Місто Над Бугом”: cоціальне підприємництво та сприяння впровадженню...

Інтерв’ю на радіостанції “Радіо Місто Над Бугом”: cоціальне підприємництво та сприяння впровадженню європейських стандартів безпечності в харчовій сфері

Сьогодні(10 червня 2021 року) в прямому ефірі проекту “Час змін” на радіостанції “Радіо Місто Над Бугом” -101,8 FM» відбулося інтерв’ю з головою IT-cluster Vinnytsia та керівником відділу НАССР в ГО «СФЕРО» Іваном Полюховичем.

Впродовж розмови ведучий Олег Семко задавав пану Івану цікаві та нагальні запитання. Але основною темою ефіру стала необхідність в популяризації соціального підприємництва та сприянні впровадженню європейських стандартів безпечності в харчовій сфері – НАССР. 

До вашої уваги представлена коротка але суттєва частина розмови, а саме розгорнуті відповіді пана Івана на ці важливі запитання. 

 «Отже, я представляю відразу два громадські об’єднання – ГО «СФЕРО» та ГС IT-cluster кластер Вінниця, – говорить пан Іван. 

«Відразу хочу зпозиціонувати саме таку співпрацю – два роки тому наші організації підписали меморандум про співпрацю для спільного та ефективного досягнення статутних цілей, так як сьогодні без діджиталізації та інновацій не ступиш ні кроку. Така співпраця дозволяє ефективно використовувати компетентісні та інші ресурсні можливості в діяльності. Так, наразі основною частиною нашої діяльності є популяризація та сприянні впровадженню європейських стандартів безпечності в харчовій сфері – НАССР, і ми плідно працюємо з закладами соціальної сфери, закладами освіти, медичними закладами, тощо. Але ми також ведемо свою діяльність в напрямку розвитку громад, розвитку демократичних процесів, популяризації соціального підприємництва та інновацій.

Звичайно ми співпрацюємо і з іншими організаціями ІГС Вінниччини та всієї України, Ось вчора ми були в гостях у наших партнерів – ГО «Джерело надії» на відкритті соціального підприємства “Джерело Краси в МОНАКО” – нас запросила Ала Студілко, голова даної організації. Це не перше соціальне підприємство в Вінниці, якими опікуються громадські організації. Наприклад, ГО «Гармонія» опікується мережею соціальних кав’ярень «Кульбабка». Є багато інших прикладів.

У багатьох виникають сумніви про недостатню урегульованість даного питання у сфері  нормативно-правового підґрунтя, але ,практично, на прикладі Вінниччини, ми бачимо що інструменти децентралізації дають можливість популяризувати та сприяти розвитку соціального підприємництва.

Вінниця, завдяки небайдужій позиції наших земляків, є таким собі провідником в сфері популяризації соціального підприємництва. Саме вінничани показують Україні (та й не лише) те, що соціальне підприємництво може бути ефективним інструментом для забезпечення сталості в діяльності та розвитку громадських організацій. 

Соціальне підприємництво – вид діяльності, який покликаний вести підприємницьку діяльність, вирішуючи ті чи інші соціальні питання, такі як захист незахищених верств населення, допомога тим, хто її потребує (домашнє насильство, гендерна чи будь-яка інша дискримінація, безхатченки…). Так, Ви запитаєте – а як же неприбутковість громадських організацій (статус дл податкової) та підприємницька діяльність? – Так ось – статус неприбуткової діяльності належить не тим, хто не заробляє, а тим, хто прибуток, в тому числі і зароблений завдяки комерційній діяльності, направляє виключно на забезпечення досягнення статутних цілей та мети. Так, є ще багато ознак та параметрів, але це є основна ознака.

Нажаль, є і виклики, які стають на заваді розвитку соціального підприємництва чи на популяризації того, щоб підприємці вели свій бізнес під егідою соціальної відповідальності. І я вважаю, що однією з основних перешкод – це відсутність інформаційної підтримки – люди, які потребують допомоги, підтримки, мають знати про можливості, про те що є організації, які готові їх підтримати, що є можливості повноцінно інтегруватись в соціум – просто потрібне бажання бути повноцінним членом громади, небайдужим, мати бажання працювати та брати на себе відповідальність за своє життя – а ми, громадські організації за підтримки наших партнерів, завжди готові підставити плече, дати пораду, допомогти з інструментами становлення/відновлення/розвитку.

Кожен Українець, кожна людина заслуговує на повагу, підтримку, можливість…»

Повна версія інтерв’ю з Іваном Полюховичем у відео:

Схожі новини