Субота, Листопад 28, 2020
Головна Події Іспит складено! Фахівці ГО «СФЕРО» офіційно отримали державну кваліфікацію дорадників.

Іспит складено! Фахівці ГО «СФЕРО» офіційно отримали державну кваліфікацію дорадників.

Із задоволенням повідомляємо, що 17 липня фахівці команди ГО «СФЕРО» успішно склали державні кваліфікаційні іспити та отримали офіційний статус дорадників у галузі сільського господарства, в тому числі у сферах впровадження стандартів безпечності харчових продуктів НАССР, економіки, фінансів та правового забезпечення діяльності господарств, енергоефективності та розвитку сільських територій тощо.

Ця подія стала можливою завдяки навчанню у Центрі підвищення кваліфікації післядипломної освіти та дорадництва Вінницького національного аграрного університету.

Команда «СФЕРО» щиро дякує директору департаменту АПК та екології Вінницької ОДА Миколі Ткачуку, керівництву та викладачам Вінницького національного аграрного університету за надану можливість пройти навчання в цьому важливому напрямку, та вважає його цінним та корисним здобутком!

Особливу подяку хочемо висловити Голові екзаменаційної комісії, заступнику директора департаменту АПК та екології Вінницької ОДА Валентині Кирилюк, та начальнику відділу розвитку сільських територій Віктору Гайдею.

Андрій Гижко

«Черговий іспит складено» – говорить Андрій Гижко, проректор з інноваційної діяльності та розвитку інфраструктури Донецького національного університету ім.Василя Стуса, який щойно отримав диплом дорадника з енергозбереження та розвитку територій. «Система дорадництва працює у всьому світі вже більше 150 років. Найбільшою популярністю користується в США та Німеччині. Ідея – зробити життя в громадах, яке нічим не буде відрізнятись від життя у місті. Завдяки тому, що об’єднались спеціалісти з різних сфер (у мене це енергозбереження та розвиток територій, у колег – стандарти НАССР, харчові технології, зернові технології тощо) – то консультації будуть не вузькоспеціалізованими, а набагато ширше і стосуватимуться всіх галузей життя у сільській території. Вчитись ніколи не пізно і з нас кожен має великий досвід, а ще коли він підкріплений знаннями, це дає максимальний результат, яким ми готові ділитись для розвитку громад» – підсумував пан Андрій.

Валентина Кирилюк

На думку пані Валентини Кирилюк, цей випуск дорадників був дійсно особливим. «По-перше, сформувалась група людей, які не тільки виявили бажання навчатись, але й чітко розуміли, для чого їм це необхідно. По-друге, контингент фахівців, які пройшли навчання на сільськогосподарського дорадника, попередньо вже мали високу професійну підготовку. Ми тут бачим і юристів, і фахівців з НАССР, з переробки сільськогосподарської продукції та інших спеціалістів. Це дуже добре, бо на сьогодні ринок вимагає не тільки спеціалістів з вирощення сільськогосподарської продукції, але й її сертифікації, переробки, супроводу процесів аграрного виробництва. І ми, як орган влади, цьому всіляко сприяємо. Крім того, на департамент покладено проведення кваліфікаційних іспитів, вони визначенні у нас як адміністративна послуга, ми повинні оцінити дорадників, видати кожному кваліфікаційне свідотство і сформувати пакет документів, щоб направити в міністерство розвитку економіки торгівлі сільського господарства України для внесення дорадників в державний реєстр. Фактично, видача свідотства та включення до реєстру – це підтвердження державою кваліфікаційного рівня людей, що здобули додаткову професійну освіту.

Координатор коаліції ОО «Ліга« Ніка» Станіслав Нижник-Оскольский вважає отримання кваліфікаційного свідоцтва дорадника дуже важливою подією. «Процес децентралізації вимагає зовсім іншого підходу до розвитку сільських територій, які є основою саме Вінницької області. Тому дуже важливо зараз з державними органами, з місцевою владою та з спеціалістами шукати нові прогресивні підходи до побутово ефективного життя в сільських громадах».

Принесення користі суспільству стало головним мотиватором у навчанні професії дорадника для фахівця ГО «СФЕРО» з безпечності харчових продуктів, аудитора НАССР Дмитра Красиленка. «У сьогоднішніх умовах ринкової економіки сільськогосподарським виробникам не так просто бути конкурентоспроможними, але використовуючи нові технології та підходи ведення бізнесу утриматися «на плаву» можливо. Тому кожен виробник знаходиться у постійному пошуку новизни. Допомагаючи сільськогосподарським виробникам, сільському населенню, фермерам ми стимулюємо їх заробляти кошти, створювати робочі місця, розвивати громаду, формувати бюджети. Займаючись просвітницькою діяльністю ми бережемо українське село».

Виконавчий директор ГО «СФЕРО» Максим Бахновський розповів, що до бажання ділитися своїм експертним досвідом команду підштовхнуло навчання в Школі дієвих європейських практик SISEP (Німеччина-Україна). Адже саме там учасники «СФЕРО» здобули досвід комунікації в експертному середовищі та відкрили для себе практичні аспекти європейського шляху розвитку України. «Завдяки навчанню в SISEP ми змогли сконцентрувати професійні знання та досвід на актуальному напрямку – розвиток сільських громад та впровадження стандартів безпечності харчових продуктів НАССР, ДСТУ та ISO», – підсумовує пан Максим.

«Забезпечуючи стабільне прибуткове ведення сільського господарства в Україні, ефективно функціонуюча дорадча діяльність в аграрній сфері сприятиме формуванню принципово нових виробничих відносин між сільськогосподарськими товаровиробниками, іншими учасниками аграрного ринку та органами державної влади, аграрною освітою і наукою, а також зниженню рівня бідності та поліпшенню добробуту селян», – впевнена фахівець ГО «СФЕРО» з безпечності харчових продуктів, аудитор НАССР Вікторія Вєльке.

Голова «СФЕРО» Олександр Сологуб зауважив: «Участь нашої команди  у консалтинговій підтримці процесів економічного розвитку сільськогосподарського ринку, переходу від сировини до економіки доданої вартості, зростання економічної спроможності та виходу на нові ринки є важливим кроком для формування тренду державотворення у проєвропейському контексті. Отримання посвідчення дорадників підтверджує високу кваліфікацію співробітників нашої організації та надає можливість вивести консалтингові послуги у згаданих галузях на новий, більш якісний рівень. Якщо чесно, особисто для мене сьогодні наша організація народилась вдруге!».

Підвів підсумки цієї важливої події керівник відділу впровадження НАССР Іван Полюхович: «Все вищесказане є надважливим в розрізі розвитку професіоналізму та фаховості ГО «СФЕРО». Ми отримали змогу дійсно та практично долучитись до зростання однієї з ключових сфер економіки України, що є яскравим прикладом залучення громадських інституцій до процесів забезпечення дійсно гідного життя кожного українця, кожної громади міста, села».

Слава Україні!

Схожі новини