19 травня 2021 року в рамках реалізації проекту «Демократія в дії: вивчення стану комунікації влади та громадськості у Вінницькій області та адвокація заходів щодо її поліпшення», спільно з мережею організацій громадянського суспільства «Місто Змістів» відбувся захід «Кава зі змістом», в рамках якого було проведено фокус-групу щодо питань взаємодії в рамках влада/громада.

В HUB «Місто змістів», де відбувалась дана подія, зібрались небайдужі, активні представники громадських об’єднань для обговорення стану комунікації ОГС та міської влади, а також з метою оцінки стану впровадження стратегії партнерства ІГС та ВМР (органу місцевого самоврядування). Голова мережі «Місто Змістів» Пані Галина СЕГЕДА розповіла про те, що вдалось зробити в напрямку налагодження діалогу та взаємодії з владою і презентувала Стратегію партнерства між ІГС та ВМР, яка покликана дійсно покращити залученість громадськості до демократичних процесів та розвитку громади в розрізі впливу на прийняття управлінських рішень.
Програмний директор ГО «СФЕРО» Іван ПОЛЮХОВИЧ виступив з роз’ясненнями та презентацією діяльності ГО «СФЕРО» щодо втілення в життя проєкту «Демократія в дії: вивчення стану комунікації влади та громадськості у Вінницькій області та адвокація заходів щодо її поліпшення» , що реалізовується в рамках програми «Громадськість за демократизацію» за сприяння Європейського Союзу при підтримці Інституту економічних досліджень та політичних консультацій. Було обговорено види взаємодії громади та влади, інструменти співпраці ОГС та меморандум про співпрацю. Ряд громадських об’єднань виявили зацікавленість щодо участі у реалізації даного проекту та вирішили долучитись до аналітичних досліджень. Також було зазначено, що в Вінницькій ОТГ та районі досить дієвими є такі інструменти демократичних комунікацій як Громадські ініціативи, слухання, обговорення, громадські ради, звернення, тощо.

В особливо активній атмосфері дебатів відбулось обговорення щодо необхідності пошуку нових інструментів впливу громади на владні рішення у зв’язку із ситуацією, викликаною впливом пандемії COVID-19. Зокрема, більшістю респондентів – учасників фокус-групи було відзначено важливість подальшого розвитку інструментів віддаленого, цифрового впливу, зокрема, більш активну популяризацію дієвості системи місцевих петицій, розвиток інших діджиталізацій.

«Швидкі зміни у сучасному світі, поступ окремих реформ в Україні, зокрема – реформи децентралізації – мають не лише позитивні наслідки, але й несуть значні ризики. І чи не найбільшим з них є ризик безконтрольності прийняття владних рішень на місцях. Без прозорості і активної громадянської позиції ми знву можем повернутись у часи тотальної корупції. Саме тому важливість презентованого проекту потребує є дуже високою» – зазначила Голова правління Вінницької обласної правозахисної організації «Джерело надії» пані Алла СТУДІЛКО.
Що ж, рухаємось далі…
“Ця публікація була підготовлена в рамках проєкту «Громадськість за демократизацію» за сприяння Європейського Союзу, який реалізується Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій. Зміст цієї публікації є виключною відповідальністю ГО “СФЕРО” і жодним чином не відображає точку зору Європейського Союзу.”