ГоловнаПодіїУкраїнські аграрії відповідають на блокаду: Протести проти обмежень у транспортуванні продуктів

Українські аграрії відповідають на блокаду: Протести проти обмежень у транспортуванні продуктів

Громадська спілка “Всеукраїнська аграрна рада” та Асоціація виробників молока оголосили про страйк на чотирьох пунктах пропуску, включаючи “Дорогуськ-Ягодин” з боку України. Протестувальники заявляють, що акція триватиме до 14 червня. Українські фермери відповідають на протести польських аграріїв, звинувачуючи їх у співпраці з російським президентом Путіним, який має інтерес у затримці українського зерна на кордоні та підвищенні цін.

Організації заявили, що односторонні заборони на імпорт і транзит продовольства призведуть до збільшення тиску на українських аграріїв та загострення кризи зі світовою продовольчою безпекою. Вони наголосили, що спекуляції щодо заборони транзиту українських продуктів є неприпустимими, оскільки це впливає на економічний добробут європейських фермерів, а також на виживання українських аграріїв та споживачів української продукції.

Українські фермери закликали всіх представників аграрного сектору долучитися до акції, зазначивши, що така блокада сільськогосподарських продуктів негативно впливає на Польщу, яка має спільні кордони з Україною. Польські фермери раніше заблокували рух вантажівок з України на декількох пунктах пропуску. Ситуація з акціями триває з січня і виникла через обмеження у вивезенні українського зерна через російську агресію та ускладнення шляхів експорту до Євросоюзу через Польщу.

Ця публікація була підготовлена в рамках проєкту Підтримка «Громадської ініціативи «За чесну та прозору митницю», який виконує Інститут економічних досліджень та політичних консультацій за сприяння Європейського Союзу. Зміст цієї публікації є виключною відповідальністю ГО «СФЕРО» і жодним чином не відображає точку зору “Європейського Союзу та Інституту економічних досліджень та політичних консультацій”.

Схожі новини