ГоловнаПодіїВінниччина. Демократія в дії!

Вінниччина. Демократія в дії!

28 вересня 2021 року у Вінницькому креативному просторі «Артинов»  відбувся регіональний форум-конференція на тему «Демократія в дії: вивчення стану комунікації влади та громадськості у Вінницькій області в умовах пандемії COVID-19  та адвокація заходів щодо її поліпшення». Захід проходив в рамках проекту «Використання інструментів взаємодії громадськості з органами влади у Вінницькій області в умовах пандемії Covid-19», що виконується ГО «СФЕРО» за підтримки Інституту економічних досліджень та політичних консультацій за сприяння Європейського Союзу.

Спікерами та головними учасниками заходу виступили: Голова правління Інституту економічних досліджень та політичних консультацій, доктор економічних наук, професор І.Бураковський (м.Київ); директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікації з громадськістю Вінницької ОДА С.Василюк; голова ГО «СФЕРО» О.Сологуб; керівник проєкту, керівник відділу НАССР ГО «СФЕРО» І.Полюхович; заступник директора Департаменту, начальник відділу адміністрування систем якості ВМР В.Телень; голова ГО «Філософія серця» Ю.Грига; голова ГО «Подільський центр прав людини» М.Бардін, голова Гайсинської районної ради В.Савчук, заступник міського голови м.Бершадь Д.Красиленко, депутати Вінницької міської ради, представники ОМС Вінниччини, журналісти та представники громадськості.

Пандемія змінила життя кожного з нас та змусила переформуватися й пристосуватися до нових реалій в повсякденному житті, пов’язаних з карантинними обмеженнями. Дистанційне навчання, замовляння їжі через інтернет, он-лайн уроки та спілкування через монітор давно стали зрозумілим та необхідним інструментом для безпечної взаємодії між людьми. Але, на жаль, стосовно взаємодії влади та громади, виникли суттєві ускладнення,  через обмеження популярних та звичних інструментів взаємодії, зокрема – зборів громадян за місцем проживання та громадських слухань.

Дослідження, що проводилось ГО «СФЕРО» протягом березня – серпня поточного року було спрямоване на оцінювання стану сьогодення комунікації в форматі Влада-Громада та мало на меті виявити, наскільки діючі інструменти народовладдя виявили свою ефективність за умов пандемії. Як показали дані Дослідження, на основі яких було здійснено поточний аналіз та пошук ефективних шляхів побудови комунікації між громадою та владою у процесі прийняття владних рішень – стосовно взаємодії влади та громади, виникли суттєві ускладнення через обмеження популярних та звичних інструментів взаємодії, зокрема – зборів громадян за місцем проживання та громадських слухань. В той-же час, аналіз результатів Дослідження показав, що такий вплив виник не лише по причині обмежень, пов’язаних з пандемією COVID-19, але й по причині проведення та втілення адміністративно-територіальної реформи в рамках розвитку децентралізації.

Також були розглянути питання впливу пандемії COVID-19 на взаємодію населення Вінниччини з владою щодо того, як саме на Вінниччині впроваджується «електронне врядування», які «електронні інструменти» є найбільш ефективними для громад для впливу на місцеві органи влади та багато інших цікавих для влади й громади питань. Завдяки формату проведення Форуму-конференції та інтерактивній трансляції (яка здійснювалась в режимі он-лайн), учасники мали змогу долучатись до обговорення віддалено і активно задавали питання та надавали свої коментарі щодо цієї важливої події й висвітлених питань.

Крім того, впродовж цієї насиченої новими ідеями та цікавими пропозиціями конференції було обговорено та розглянуто багато інших актуальних аспектів. Отже, дякуючи всім учасникам, організаторам, спікерам та присутнім наша мета була досягнута. І вже у першій частині події ми побачили, наскільки захоплено і з відвертою зацікавленістю учасники зустрічали виступи спікерів конференції. Присутні жваво реагували на швидку зміну інформаційних потоків, коментарів та зауважень з питань налагодження комунікацій, приймали безпосередню участь в обговореннях, охоче ділилися своїм баченням та висвітлювали важливі для себе моменти.

За підсумками форуму учасники прийняли проект резолюції, що включає механізм адвокаційної кампанії, спрямованої на досягнення наступних цілей:

  • ініціювання змін до статутів територіальних щодо використання інструментів взаємодії за допомогою мережі інтернет;
  • створення систем контролю за врахуванням результатів використання інструментів взаємодії;
  • розробка механізмів залучення підприємства до діалогу громадськість-влада;
  • створення переліку управлінських функцій, які передаються на ТГ;
  • створення системи навчання персоналу місцевих рад ТГ;
  • розробка методичних документів для підвищення кваліфікації персоналу органів влади по втіленню нових функцій управляння
  • розробка та проведення інформаційно-методологічної кампанії для членів громад щодо ефективного використання інструментів взаємодії для реалізації прав, повноважень та можливостей в діалозі Влада-Громада.

Зважаючи на необхідність подальшого поліпшення та вдосконалення інструментів комунікації влади та суспільства, попри карантині обмеження та реформування територіальних громад, в рамках конференції фахівці ГО «СФЕРО» взяли на себе зобов’язання не лише оприлюднити результати своїх досліджень, а й довести до відома органів виконавчої служби та місцевого самоврядування Вінниччини свої пропозиції щодо покращення взаємодії між владою та громадами. Так як цей напрямок розвитку України на шляху до укріплення демократії є нашою стратегічною місією, ми будемо й надалі продовжувати діяльність в даному напрямку, використовуючи спільні напрацювання у вигляді адвокаційних кампаній, заходів інфомаційно-популяризаціного й методологічного напрямків та у інших формах впливу на ці важливі процеси.

Хочемо подякувати всім учасникам та організаторам форуму за неповторну атмосферу та неймовірну активність. Сподіваємось й надалі на вашу підтримку наших починань, які націлені на покращення життя не тільки Вінничан, але й всіх українців!

“Ця публікація була підготовлена в рамках проекту «Громадськість за демократизацію» за сприяння Європейського Союзу, який реалізується Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій. Зміст цієї публікації є виключною відповідальністю ГО “СФЕРО” і жодним чином не відображає точку зору Європейського Союзу.”

Схожі новини