ГоловнаПодіїЯк працює система "ШЛЯХ" - кожен 10-й не повертається в Україну. Корупційна...

Як працює система “ШЛЯХ” – кожен 10-й не повертається в Україну. Корупційна схема працює для ухилянтів дуже ефективно.

З початком повномаштабного вторгнення росії з метою знищення України та Українців держава впровадила систему, що дозволяє водіям призовного віку перетинати кордон, якщо вони перевозять гуманітарну допомогу або медичні вантажі.

Але щось знову пішло не так. Система правильна, система потрібна. Але є ті, що вважають, що вони хитріші.

Було створено низку фіктивних фейкових організацій, які отримували дозволи для вивозу людей за кордон. Створювались листи та інші документи, які імітували діяльність громадської організації.

Або ще легше – потрібні зв’язки з тими хто має доступ до системи посадовці ОВА та уряді.

Спочатку це коштувало від 2 до 4 тис долл. США. Наразі вартість зросла – від 3 до 7 тис долл. США.

opendata

З розслідування відмови Верховного суду розкривати імена втікачів стало відомо, що видали дозволи 192 тис осіб, із них не повернулись 19 000 осіб. Тобто кожен 10-й не повернувся.

234 особи Митниця надала запит на скасування дозволу на виїзд. ОВА Львівської області проігнорувала ці рекомендації.

Найбільше зловживали системою Львівська та Сумська області сотні імен були внесені ОВА цих областей.

Потрібен судовий інцидент, щоб у примусовому порядку повернути “хитрих” ухилянтів та притягнути до повної відповідальності, які скористались системою і втекли. Є багато “волонтерів” які поїхали та не вернулись, а до цього були дуже правильні та патріотичні.

У відкритому доступі є прізвища усіх хто скористувався системою будемо мати надію, що не байдужі журналісти проведуть по кожному розслідування.

Матеріал створено за розслідуванням ngl.media.

Ця публікація була підготовлена в рамках проєкту Підтримка «Громадської ініціативи «За чесну та прозору митницю», який виконує Інститут економічних досліджень та політичних консультацій за сприяння Європейського Союзу. Зміст цієї публікації є виключною відповідальністю ГО «СФЕРО» і жодним чином не відображає точку зору “Європейського Союзу та Інституту економічних досліджень та політичних консультацій”.

Схожі новини