ГоловнаПорушення на митниціНа кордоні буде менше черг. Польща скасовує одну зі своїх ключових перевірок

На кордоні буде менше черг. Польща скасовує одну зі своїх ключових перевірок

Ветеринарний контроль є однією з причин великих черг на польському кордоні. У Міністерстві інфраструктури заявили, що водіям, можливо, доведеться чекати понад 10 днів, щоб пройти контроль, а його зняття прискорить час очікування в три-чотири рази. Україна та Польща домовилися змінити правила транзиту зерна на тлі протестів польських фермерів.

Польща скасувала ветконтроль для транзитного зерна з України

З 8:00 ранку 9 березня Польща скасувала ветеринарний контроль української сільськогосподарської продукції, яка перевантажується до польських портів Гданська, Гдині, Свіноуйсьце, Щецина та інших країн.

Згідно з новими правилами, усі транспортні засоби, завантажені сільськогосподарською продукцією, мають бути проштамповані митною печаткою на польських митних пунктах. Це робиться для того, щоб українське зерно та інша сільськогосподарська продукція не осідала на польському ринку і не знижувала ціни. Спрощений порядок перетину кордону стосуватиметься пшениці, жита, ячменю, вівса, кукурудзи, сорго, гороху, сої, насіння ріпаку та соняшнику, висівок, макухи тощо.

Для водіїв, які вже зареєстровані в ветеринарно-контрольованій електронній черзі в пункті пропуску «Ягодин — Дорогуськ», необхідно:

  • Перевірити, чи поширюється на товар спрощений порядок: чи є він у переліку товарів (кодів), щодо яких знято такий контроль, чи прямує він транзитом через Польщу чи призначений до польських портів;
  • Якщо товар є в списку, скасувати запис до черги ветеринарного контролю;
  • Приєднуйтесь до загальної електронної черги «Ягодин-Дорогуськ» на сайті echerha.gov.ua.

Користувачі eQuery, чий товар не підпадає під спрощену процедуру, продовжуватимуть чекати в черзі ветеринарної інспекції на транзит.

Україна та Польща домовилися про нові умови відвантаження зерна

Міністр сільського господарства Польщі Генрик Ковальчик анонсував нові процедури транзиту українського зерна через Польщу. «Ми прийшли до висновку, що, з одного боку, це спростить транзитні перевезення, а з іншого — дасть країні повне відчуття продовольчої безпеки», — сказав він.

Як зазначив Генрик Ковальчик, під час залізничних перевезень перевізник зобов’язаний закріпити та опломбувати вагон до моменту його перевантаження. Перевірку проводитиме ДПАУ. Вони також повинні “дуже чітко вказати пункт призначення відправлення”. Ковальчик додав, що аналогічний порядок діятиме і для колісних транспортних засобів.

За словами Генрика Ковальчика, вся продукція, яка перевозиться з України до Польщі, й надалі підлягатиме дуже суворому фітосанітарному контролю. «Ми хочемо, щоб польські харчові продукти та корми були повністю захищені», – сказав міністр.

Схожі новини