ГоловнаПроєктиДомашнє насильство ー це не внутрішньосімейна справа чи особливості родинного спілкування

Домашнє насильство ー це не внутрішньосімейна справа чи особливості родинного спілкування

Насильство часто, хоч і не завжди, є наслідком шкідливих стереотипів, домінуючих переконань, соціальних норм,  що побутують у суспільстві.

Існування деструктивних соціальних норм призводить до того, що жінки не можуть ідентифікувати домашнє насильство, і думають, що їхня ситуація є нормальною. Також багато постраждалих не звертаються по допомогу через тиск соціуму та брак інформації. 

Так, в суспільстві існує деструктивна соціальна норма: «Домашнє насильство ー це приватна справа подружжя/пари». Це хибне переконання суттєво гальмує важливі позитивні зміни у суспільстві в цілому. У відеоролику ми наголошуємо, про те що ця норма є шкідливою, і розповідаємо про нову соціальну норму, яка сприяє подоланню насильства щодо жінок: «Домашнє насильство це не внутрішньосімейна справа чи особливості родинного спілкування. Це протиправні дії, яким немає виправдання та про які не можна мовчати».

Відеопродукт створено в рамках реалізації «Інформаційно-просвітницького  проєкту по запобіганню домашньому насильству «Знаю. Залучаю. Впливаю», який має на меті ー підвищити обізнаність мешканців/-ок громади про проблему домашнього насильства та розпочати процес заміни шкідливих соціальних норм на нові, які сприяють побудові ненасильницьких і здорових стосунків в родині.

Відеоролик підготовлено у межах співпраці UNFPA та ГО «Інноваційні соціальні рішення» за підтримки уряду Великої Британії. Думки, погляди та рекомендації, викладені у цьому відеопродукті, належать авторам(-кам) і не обов’язково відображають офіційну політику чи позицію UNFPA, ГО «Інноваційні соціальні рішення» або уряду Великої Британії.

Схожі новини