ГоловнаПроєктиДружина, як і чоловік, не повинна займатись сексом, якщо вона цього не...

Дружина, як і чоловік, не повинна займатись сексом, якщо вона цього не хоче

Відеоролик покликаний змінювати існуючі шкідливі соціальні норми на нові, які сприяють побудові ненасильницьких і здорових стосунків в родині.

Соціальні норми – це неформальні правила поведінки в групі. Вони базуються на переконаннях людей щодо того, як думають, поводяться та чого очікують інші люди, думка яких для них є важливою. Це керує поведінкою в конкретних ситуаціях і визначає, що є прийнятним, доречним і нормальним. Ці переконання іноді можуть бути хибними.

Так, хибне переконання: «Дружина повинна займатись сексом із чоловіком, навіть якщо їй не хочеться цього» сприяє появі сексуального насильства щодо жінок. У відеоролику ми розповідаємо, що важливо будувати здорові стосунки в родині, які ґрунтуються на повазі, довірі та турботі одне про одного. Тому пропонуємо замінити деструктивне переконання на соціальну норму, що сприяє побудові ненасильницьких стосунків в родині, а саме: «Дружина, як і чоловік, не повинна займатись сексом, якщо вона цього не хоче».

Відеопродукт створено в рамках реалізації «Інформаційно-просвітницького  проєкту по запобіганню домашньому насильству «Знаю. Залучаю. Впливаю», який має на меті ー підвищити обізнаність мешканців/-ок громади про проблему домашнього насильства та розпочати процес заміни шкідливих соціальних норм на нові, які сприяють побудові ненасильницьких і здорових стосунків в родині.

Відеоролик підготовлено у межах співпраці UNFPA та ГО «Інноваційні соціальні рішення» за підтримки уряду Великої Британії. Думки, погляди та рекомендації, викладені у цьому відеопродукті, належать авторам(-кам) і не обов’язково відображають офіційну політику чи позицію UNFPA, ГО «Інноваційні соціальні рішення» або уряду Великої Британії.

Схожі новини