Субота, Листопад 28, 2020
Головна Проекти Хмільницький завод «Молочний візит» завдяки системі НАССР зберіг лідерство на ринку переробки...

Хмільницький завод «Молочний візит» завдяки системі НАССР зберіг лідерство на ринку переробки молока у Вінницької області

Низька купівельна спроможність українських споживачів та обмеженість обсягів внутрішнього попиту на продукцію  заводу стало причиною пошуку Хмельницьким заводом сухого знежиреного молока «Молочний візит» нових ринків збуту, в тому числі в країни ЄС. Це стало викликом для підприємства, оскільки потребувало приведення процедур виробництва, переробки, розповсюдження та ввезення продуктів тваринного походження, призначених для споживання людиною, у відповідність із стандартами ЄС. Тепер підприємство експортує до Республіки Білорусь, Литовської республіки та королівства Йорданія.

Одним з ключових факторів, які характеризують безпечність продукції на ринках ЄС, є дотримання вимог Директиви 2002/99/ЄС, що, серед іншого, передбачає запровадження вимог ISO 22000:2005, IDT «Вимоги до будь-яких організацій харчового ланцюга». Цей стандарт поєднує принципи системи НАССР (Hazard Analysis and Critical Control Point,) і кроки її застосування, розроблені та узагальнені Codex Alimentarius. Поєднання за підсумками аудиту необхідних програм-передумов з планом аналізу небезпечних чинників мало ключове значення для створення на підприємстві ефективної системи управління безпечністю харчових продуктів. Відповідно до стандарту НАССР всі небезпечні чинники, виникнення яких у харчовому ланцюгу можна обґрунтовано очікувати, зокрема небезпечні чинники, пов’язані з типом застосовуваного процесу та виробничих приміщень, було ідентифіковано й оцінено.

Підприємство мало вирішити проблему приведення умов власного виробництва до описаних вище вимог.

Внаслідок реалізації положень Угоди про Асоціацію України та ЄС були прийняті Закони України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» та «Про державний  контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин», які стимулювали українських виробників інвестувати кошти у програми безпечності своєї продукції.

Підприємство «Молочний візит» для приведення у відповідність до законодавства ЄС процедур виробництва, переробки, розповсюдження та ввезення продуктів тваринного походження, призначених для споживання людиною, розробило та впровадило системи управління безпечністю відповідно до вимог ДСТУ ISO 9001-2009 «Системи управління якістю. Вимоги» та системи управління безпечністю харчових продуктів на основі принципів НАССР (ДСТУ 4161-2003 «Системи управління безпечністю харчових продуктів», ДСТУ ISO 22000:2007  «Вимоги до будь-яких організацій харчового ланцюга»; забезпечило належну якість та екологічну чистоту сировини; використовувало тільки натуральні продукти; та застосовувало сучасне і нове технологічне обладнання.

Асортимент молочної продукції «Молочний Візит» був розширений і включав в себе масло солодковершкове, кисломолочну продукцію, сухе знежирене молоко, тверді, напівтверді сири («Подільський», «Гауда» «Голландський», «Буковинський», «Королівський», «Курортний» і т.п.).

В решті Хмільницький завод сухого знежиреного молока «Молочний візит» став одним з визнаних лідерів переробки молока у Вінницькій області». «Після впровадження на підприємстві менеджменту управління ризиками та системи НАССР наші споживачі отримали можливість споживати безпечний та якісний продукт та полюбили його. Саме їх відгуки та їх вибір продукції під маркою «Молочний візит» серед різноманіття інших молочних виробів стали одним із важливих чинників утримання нами лідерських позицій на ринку регіону!», – свідчить Голова правління Микола Юрчишин.

Підприємство отримало дозвіл на експорт молочної продукції до країн ЄС і здійснює експорт до Республіки Білорусь, Литовської республіки та королівства Йорданія.

Стале економічне становище підприємства дозволяє йому будувати сирний цех та реконструювати існуючий тепловий вузол. Частина коштів реінвестується в інші прибуткові бізнеси, зокрема у будівництво нового лікувально-оздоровчого санаторію у м.Хмільник.

Матеріал підготовлений в рамках проекту «Адаптація окремих норм Угоди про Асоціацію Україна – ЄС та налагодження ефективної комунікації органів нагляду і контролю, МСБ і громадськості щодо їх виконання в частині ефективного впровадження систем та стандартів забезпечення норм безпеки та якості харчових продуктів у Вінницькій області», що впроваджуватиметься в рамках проекту «Просування реформ в регіони» за сприяння Європейського Союзу (http://ec.europa.eu/europeaid), який реалізується Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій та «Європейською правдою».

У роботі над статтею використані власні матеріали інтерв’ю, відео та фотозйомки, а також інформація з відкритих джерел. 

Схожі новини