ГоловнаПроєктиКолекція картин волонтерів/-ок привернула увагу суспільства до проблеми домашнього насильства

Колекція картин волонтерів/-ок привернула увагу суспільства до проблеми домашнього насильства

У понеділок, 13 березня, у Вінницькому обласному молодіжному центрі «Квадрат» відбулося відкриття виставки колекції картин волонтерів/-ок в рамках «Інформаційно-просвітницького проєкту по запобіганню домашньому насильству «Знаю. Залучаю. Впливаю».

Мистецька ініціатива «Знаю. Залучаю. Впливаю»  –  покликана мовою мистецтва привернути увагу громадськості до проблеми домашнього насильства та важливості змінювати шкідливі соціальні норми на нові, які заохочують свободу та рівноправність, сприяють побудові ненасильницьких і здорових стосунків в родині.

Ідея згуртувала навколо себе активних мешканок/-ців громади та партнерські організації проєкту, які спільними діями сприяли її реалізації. В рамках ініціативи 15 волонтерок/-ів під керівництвом художниці Наталії Дерлиці відтворили у картинах своє бачення соціальних і гендерних норм, які сприяють подоланню насильства.

Каталог картин волонтерок/-ів – це результат творчої роботи мисткинь та митців. Він вміщує в себе ідеї, які мовою образів передають позитивні соціальні норми, які заохочують свободу та рівноправність, сприяють побудові ненасильницьких і здорових стосунків в родині.

Соціальні норми – це неформальні правила поведінки в групі. Вони базуються на переконаннях людей щодо того, як думають, поводяться та чого очікують інші люди, думка яких для них є важливою. Це керує поведінкою в конкретних ситуаціях і визначає, що є прийнятним, доречним і нормальним.

Існування деструктивних соціальних норм призводить до того, що жінки не можуть ідентифікувати домашнє насильство, і думають, що їхня ситуація є нормальною.

Ключовим завданням мистецької ініціативи є поширення у суспільстві нових позитивних соціальних і гендерних норм, які сприяють подоланню насильства, а саме:

  1. «Жоден прояв насильства не може бути виправданим ні за яких умов і є абсолютно неприйнятним»
  2. «Домашнє насильство — це не внутрішньосімейна справа чи особливості родинного спілкування. Це протиправні дії, яким немає виправдання та про які не можна мовчати»
  3. «Домашнє насильство — не табу, про нього не можна мовчати»
  4. «Дружина, як і чоловік, не повинна займатись сексом, якщо вона/він цього не хоче»
  5. «Жінки та дівчата можуть покладатися на власні сили та просити про підтримку»
  6. «У стосунках чоловіки та жінки мають рівні ролі»
  7. «Думки чоловіків і жінок щодо рішень, від яких залежить спільне життя, є однаково вагомими»
  8. «У партнерських стосунках чоловіки і жінки спільно вирішують, як розподілити домашні обов’язки»
  9. «У стосунках чоловіків та жінок обоє батьків несуть рівну відповідальність за виховання дітей»
  10. «Стосунки з дітьми мають ґрунтуватися на формуванні батьківського авторитету, а не страху покарань»
  11. «Кожен і кожна має право на помилку в особистому житті»
  12. «Чоловіки та жінки мають рівний соціальний статус і однаково соціально важливі».
  13. «І чоловік і дружина мають рівні права в професійній реалізації»

Під час відкриття виставки організатори підвели підсумки роботи проєкту та проінформували про подальші кроки роботи.

Так, учасників та учасниць заходу ознайомили з етапами та ключовими активностями проєкту. Організатори розповіли про проведені психологічні семінари, соціальні опитування, розроблені відеоролики, про процес створення картин та встановлення у місті 5 «червоних лавок», як символ боротьби з насильством проти жінок. А також запросили всіх взяти участь у інформаційних акціях щодо запобігання домашньому насильству, які відбудуться 17 березня у м. Вінниця.

І на завершення особливу увагу просимо звернути на людей та організації, які підтримали проєкт і активно долучилися до його реалізації, а це керівники/-ці та представники/-ці Вінницького міського центру соціальних служб, Вінницького обласного молодіжного центру «Квадрат», Центру підліткових клубів VinSmart, Вінницької ОУНБ ім. В. Отамановського, ГО «Бюро інституційного розвитку», МБФ «Без кордонів», ОА ТРК «ВІННИЧЧИННА», Вінницьких міських мобільних бригад соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства, Мобільних бригад соціально-психологічної допомоги UNFPA, Денного центру соціально – психологічної допомоги постраждалим від домашнього насильства, Вінницького фахового технічного коледжу, Вінницького торговельно-економічного інституту КНТЕУ, КЗВО «Вінницький гуманітарно-педагогічний коледж», Департаменту  комунального господарства та благоустрою ВМР, КНП «ВМКЛ «Центр матері та дитини», КП ВМР «Дирекція парків та дозвілля територіальної громади», Національної поліції України, ЗМІ, активні мешканці/-ки громади, волонтери, старша координаторка Проєкту UNFPA «Міста і громади, вільні від домашнього насильства» Наталя Сергієнко та команда проєкту.

Висловлюємо щиру подяку всім хто долучився до реалізації проєкту за співпрацю та учасникам/-цям за активну участь!

Шановні читачі! Повідомляємо, щоб ознайомитися з колекцією робіт волонтерів/-ок, потрібно завітати на виставку з 13 березня по 4 квітня 2023 року, яка представлена за адресою: м. Вінниця, вул. Театральна 15, МЦ «Квадрат». Запрошуємо!

Для довідки:

«Інформаційно-просвітницький проєкт по запобіганню домашньому насильству «Знаю. Залучаю. Впливаю» у Вінницькій міській територіальній громаді реалізовується ГО «СФЕРО» у межах співпраці UNFPA та ГО «Інноваційні соціальні рішення» за підтримки уряду Великої Британії.

Він має на меті підвищити обізнаність мешканців/-ок громади про проблему домашнього насильства та розпочати процес заміни несправедливих, шкідливих соціальних норм на нові, які заохочують свободу та рівноправність, сприяють побудові ненасильницьких і здорових стосунків в родині, шляхом проведення інформаційно-просвітницької роботи, навчання громади та впровадження спільних ініціатив з партнерами.

Публікацію підготовлено у межах співпраці UNFPA та ГО «Інноваційні соціальні рішення» за підтримки уряду Великої Британії. Думки, погляди та рекомендації, викладені у цьому тексті, належать авторам(-кам) і не обов’язково відображають офіційну політику чи позицію UNFPA, ГО «Інноваційні соціальні рішення» або уряду Великої Британії.

Схожі новини