ГоловнаПроєктиОсобисте благополуччя та безпека жінки і дітей є важливішим, ніж збереження стосунків...

Особисте благополуччя та безпека жінки і дітей є важливішим, ніж збереження стосунків в яких є домашнє насильство

Позитивні зміни у суспільстві зафіксував Фонд ООН у галузі народонаселення в Україні, який щороку проводить опитування у межах програми з протидії та запобігання гендерно зумовленому насильству. Так за результатами національного опитування, яке було проведено у лютому 2021 р., більшість опитаних громадян/-ок України вважають, що жінка не повинна терпіти насильство, щоб врятувати сім’ю. Але це розуміння, ще не закріплене остаточно в свідомості громадян/-ок, і деструктивна соціальна норма «Дружина повинна терпіти насильство заради збереження сім’ї» поки що впливає на рішення жінок залишатися в стосунках, де є домашнє насильство.

У відеоролику ми наголошуємо, наскільки важливо розуміти, що домашнє насильство ー це злочин, якому немає виправдання і про який не потрібно мовчати. Тому пропонуємо змінювати вищезазначену деструктивну соціальну норму на позитивну соціальну норму: «Особисте благополуччя та безпека жінки і дітей є важливішим, ніж збереження стосунків в яких є домашнє насильство. Жоден прояв насильства не може бути виправданим ні за яких умов і є абсолютно неприйнятним».

Відеопродукт створено в рамках реалізації «Інформаційно-просвітницького  проєкту по запобіганню домашньому насильству «Знаю. Залучаю. Впливаю», який має на меті ー підвищити обізнаність мешканців/-ок громади про проблему домашнього насильства та розпочати процес заміни шкідливих соціальних норм на нові, які сприяють побудові ненасильницьких і здорових стосунків в родині.

Відеоролик підготовлено у межах співпраці UNFPA та ГО «Інноваційні соціальні рішення» за підтримки уряду Великої Британії. Думки, погляди та рекомендації, викладені у цьому відеопродукті, належать авторам(-кам) і не обов’язково відображають офіційну політику чи позицію UNFPA, ГО «Інноваційні соціальні рішення» або уряду Великої Британії.

Схожі новини