ГоловнаПроєктиПодружжя ー рівноправний союз двох дорослих людей, в якому кожен і кожна...

Подружжя ー рівноправний союз двох дорослих людей, в якому кожен і кожна має право на вільне вираження власної особистості в будь-яких проявах соціального та приватного життя

Відеоролик покликаний змінювати існуючу шкідливу соціальну норму, яка сприяє появі насильства щодо жінок. 

Соціальні норми ー це фактично спільні переконання щодо інших людей, які інколи можуть бути хибними. По-перше, люди можуть помилково вважати поведінку більш типовою та розповсюдженою, ніж вона є насправді. По-друге, люди можуть дотримуватись певної поведінки, оскільки вони неправильно припускають, що всі інші вважають її прийнятною.

Так, в суспільстві існує деструктивна соціальна норма: «Чоловік має право заборонити дружині/партнерці відвертий на його думку одяг або недоречний макіяж». Дане переконання сприяє порушенню прав жінок, а отже появі насильства щодо них. У відеоролику ми наголошуємо, що ця норма є шкідливою, і замінюємо її новою соціальною нормою, що сприяє побудові ненасильницьких і здорових стосунків в родині: «Подружжя ー рівноправний союз двох дорослих людей, в якому кожен і кожна має право на вільне вираження власної особистості в будь-яких проявах соціального та приватного життя».

Відеопродукт створено в рамках реалізації «Інформаційно-просвітницького  проєкту по запобіганню домашньому насильству «Знаю. Залучаю. Впливаю», який має на меті ー підвищити обізнаність мешканців/-ок громади про проблему домашнього насильства та розпочати процес заміни шкідливих соціальних норм на нові, які сприяють побудові ненасильницьких і здорових стосунків в родині.

Відеоролик підготовлено у межах співпраці UNFPA та ГО «Інноваційні соціальні рішення» за підтримки уряду Великої Британії. Думки, погляди та рекомендації, викладені у цьому відеопродукті, належать авторам(-кам) і не обов’язково відображають офіційну політику чи позицію UNFPA, ГО «Інноваційні соціальні рішення» або уряду Великої Британії.

Схожі новини