ГоловнаПроєктиЗапроваджувати кращі європейські практики у виробництва продукції переробки молока - такою є...

Запроваджувати кращі європейські практики у виробництва продукції переробки молока – такою є мета ТОВ «Ямпільський маслосирзавод»

Ямпільський маслосирзавод для збереження своїх позицій на ринку молочної сировини впроваджує систему менеджменту безпечності на принципах НАССР. Для цього завод відкрив новітню сучасну лабораторію, що є однією з найкращих в Україні.

Підприємства молокопереробної галузі зустрічаються з проблемами низьких обсягів виробництва та пропозицій на внутрішньому ринку, а також з низькою продуктивністю праці, що впливає на доходність і конкурентоспроможність галузі. Також існує проблема скорочення витрат та збереження якості сировини і продукції при її доставці до молокозаводу та споживача.

До однієї з ключових складових підвищення конкурентоспроможності продукції відноситься дотримання вимог Codex Alimentraius «Рекомендований міжнародний кодекс правил «Загальні принципи гігієни харчових продуктів» CAC/RCP 1-1969 (Rev.4-2003) та відповідних європейських регламентів щодо якості та безпечності кормів, забезпечення належного утримання тварин, аналізу небезпек та контролю у критичних контрольних точках у процедурах виробництва м’ясних продуктів.

В Україні вимоги Codex Alimentraius впроваджуються Законом «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів».

Новий стандарт передбачає, що все молоко, залежно від рівня бактеріального забруднення і вмісту соматичних клітин, поділятиметься на екстра, вищий, перший і другий сорти. Впровадження кожного наступного кроку із зміни вимог до молока буде супроводжуватися аналізом розвитку ринку і ефективності державної підтримки. Кінцева мета, якої планують досягти до завершення перехідного періоду, тобто 2022 року, — це приведення якості молока-сировини до більш високих норм — до так званого стандарту 100/400, який відповідає європейським положенням.

Молокопереробні заводи будуть змушені підвищувати якість своєї продукції, а відповідно будуть потребувати якісної сировини. І ті, хто готовий надавати якісну сировину вже зараз, зможуть отримувати вищу ціну та будуть важливими партнерами.

Основна спеціалізація Ямпільського маслосирзаводу ˗ виробництво твердих сирів «Князь», «Столичний», «Лідер». Також впроваджено у виробництво новий вид продукції – масло вершкове-рослинне «Селянське-Нiжне» та масло вершково-рослинне «Ямпільське», яке користується попитом на ринку.

Для підтримання оптимального співвідношення ціна/якість продукції підприємство вимагає від постачальників сировини дотримуватись стандартів відповідності молочної сировини. Запровадження системи управління безпечністю продукції значно зміцнить позиції Товариства на ринку. 

«Оперативне реагування на будь-які зміни параметрів технологічного процесу у відповідності з базовими принципами НАССР є пріоритетом політики Товариства», – говорить заступник генерального директора Ігор Тесленко.

У цьому допомагає запроваджена підприємством система управління безпечністю харчових продуктів на основі концепції НАССР. Вона дозволяє здійснювати оцінювання і контроль небезпечних факторів продовольчої сировини, технологічних процесів і готової продукції для забезпечення високої якості і безпечності харчових продуктів. Процедури коригування технологічних процесів для усунення ризиків виникнення небезпеки включають у себе й завдання модернізації обладнання, перепланування приміщень тощо. З метою забезпечення постійного контролю якості на заводі безперебійно працює новітня сучасна лабораторія, що є однією з найкращих в Україні. 

Постійні інвестиції в оновлення устаткування та автоматизацію виробничих процесів дозволили звести до мінімуму вплив зовнішніх факторів і гарантовано випускати продукцію високої якості. 

Ці заходи дозволяють зберегти тисячний трудовий колектив підприємства, утримувати сталий рівень рентабельності та примножувати експорт продукції, зокрема, до Республіки Молдова.

Матеріал підготовлений в рамках проекту «Адаптація окремих норм Угоди про Асоціацію Україна – ЄС та налагодження ефективної комунікації органів нагляду і контролю, МСБ і громадськості щодо їх виконання в частині ефективного впровадження систем та стандартів забезпечення норм безпеки та якості харчових продуктів у Вінницькій області», що впроваджуватиметься в рамках проекту «Просування реформ в регіони» за сприяння Європейського Союзу (www.ec.europa.eu/europeaid), який реалізується Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій та «Європейською правдою».

У роботі над статтею використані власні матеріали інтерв’ю, відео та фотозйомки, а також інформація з відкритих джерел.  

Схожі новини