ГоловнаПодіїУ чому вбачають проблематику перетину кордону з Євросоюзом міжнародні перевізники?

У чому вбачають проблематику перетину кордону з Євросоюзом міжнародні перевізники?

5 жовтня у м.Вінниця відбулось зібрання фокус-групи, метою якої був збір інформації щодо вивчення проблематики перетину кордону Україна – ЄС із виокремленням думки міжнародних перевізників.

У зібранні взяли участь представники перевізників (власники і водії автобусів міжнародного сполучення) О.Ефременюк, С.Єфременюк, А.Герасименко, О.Щур, громадяни, які у вересні п.р. перетинали кордон України та ЄС – Н.Грушко та А.Мартинюк, експерт із юридичних питань О.Зільберт, фахівці ГО “СФЕРО” М.Бахновський, О.Адлер. Модерацію здійснював голова ГО “СФЕРО” О.Сологуб.

Фокус-група проходила у форматі «peer», на початку заходу учасники були ознайомлені із попередніми результатами дослідження ГО “СФЕРО”, що проводиться в рамках проєкту Підтримка «Громадської ініціативи «За чесну та прозору митницю», який виконує Інститут економічних досліджень та політичних консультацій за сприяння Європейського Союзу. Інформація про перебіг проекту та виконання його окремих аспектів опублікована у відповідному розділі проекту на сайті ГО “СФЕРО” та у соціальних мережах партнерів.

Також були представлені проміжні доповнені результати опитування, що проводиться ГО “СФЕРО” серед перевізників та пасажирів міжнародних рейсів.

Учасники групи погодились із основними висновками, відображеними у дослідженні, та надали декілька прикладів на їх підтвердження із особистої практики. Основною проблемою при перетині кордону учасники визнали проблему затримок та черг на пропускних пунктах. При цьому учасники погодились, що в умовах військового часу через збільшення навантаження автомобільного транспорту такі затримки є умовно прийнятними, тим більше відмічається намагання владних структур як прикордонної служби, так і митниці, щодо поліпшення комфорту людей та вдосконалення організації міграційних рухів.

Основний акцент у дискусії був поставлений саме на організації системи пропуску через кордон. Було відзначено, що попри складнощі військового часу проходженні ідентифікації особи та паспортного контролю може бути більш ефективним.

Представник перевізників Олександр Єфременюк висловив пропозицію щодо підвищення ефективності проходження паспортних і митних процедур для постійних учасників автобусного сполучення. На його думку, в основній масі надавачі послуг пасажирських перевезень міжнародного значення вже достатньо давно представлені на ринку, неодноразово перетинали кордон, мають впізнавані митниками і прикордонниками транспортні засоби і головне – системно, не рідше 6-8 разів на місяць, перетинають кордон. Враховуючи вищезазначене, він вважає за доцільне уніфікувати процедуру проходження пунктів перетину кордону, спростивши та прискоривши митну перевірку і паспортний контроль.

Зокрема, він запропонував впровадити таку систему, у якій автобус направляється на проходження процедур перетину кордону в окремий виділений коридор, пасажири будуть проходити прискорену процедуру паспортного контролю (коли завчасно зібрані документи проходять електронну перевірку гуртом, без участі їх власників), а сам багаж та транспортний засіб перевіряється за спрощеною процедурою. Зі своєї сторони перевізники готові узагальнити та створити єдиний розклад прибуття автобусів на окремі пункти пропуску, дотримуватись законів та правил, сприяти налагодження партнерської взаємодії із прикордонною та митною службою.

Ця публікація була підготовлена в рамках проєкту Підтримка «Громадської ініціативи «За чесну та прозору митницю», який виконує Інститут економічних досліджень та політичних консультацій за сприяння Європейського Союзу. Зміст цієї публікації є виключною відповідальністю ГО «СФЕРО» і жодним чином не відображає точку зору “Європейського Союзу та Інституту економічних досліджень та політичних консультацій”.

Схожі новини