ГоловнаПодіїУВАГА! Перед переходом Дорогуськ/Ягодин польські перевізники планують акцію протесту з перекриттям дороги...

УВАГА! Перед переходом Дорогуськ/Ягодин польські перевізники планують акцію протесту з перекриттям дороги у четвер, 4 травня 2023 року, з 10.00, з польського боку.

Страйк перевізників в Окопах у гміні Дорогуськ може тривати навіть місяць. Причина?

Організатори протесту – Лукаш і Даріуш Бялаші – заявляють, що необхідно відновити дозволи для українських водіїв і забезпечити, щоб вони використовували транспортні засоби, які відповідають мінімальному стандарту викидів Euro4 у Польщі. Вони стверджують, що без задоволення цих вимог польський ринок може незабаром завалитися.

– Громадяни України, Білорусі та Росії витісняють нас з внутрішнього ринку. Вони значно знижують тарифи, їздять на застарілих автомобілях, які не відповідають чинним нормам викидів. У їхньому випадку найчастіше це автомобілі, які відповідають стандарту Євро3. Поганий технічний стан цих транспортних засобів насправді є нормою, – каже Лукаш Бялаш.

Перевізник стверджує, що необхідно відновити правила та нормалізувати ринок, оскільки відсутність будь-яких дій може загрожувати повільним крахом польського транспортного ринку.

highway gbfb
Джерело Pixabay

– Ці дозволи діяли кілька років і ринок був відносно стабільним. І ми, і українці знали, за якими принципами ми працюємо, і все було добре. Поки ті дозволи на в’їзд не скасували. Водії з України заїжджають до нас «порожніми», везуть товари по всій Польщі та Західній Європі. Додатковим аргументом є те, що польські водії вже повинні мати такий дозвіл, якщо їдуть в Україну. Якщо ми цього не покажемо, нас можуть оштрафувати приблизно на 1000 євро. Якщо такий штраф не сплачено, автомобіль не має права виїхати з України, пояснює Бялаш.

Перевізники на це не згодні. Тому вони вирішили висловити свій спротив подібно фермерам.

«Я думаю, до нас приєднаються і фермери. У протесті візьмуть участь різні підприємці, які втрачають гроші через діючі правила, – підсумовує Лукаш Бялаш.

Акція протесту розпочнеться сьогодні. Водії вирушать до гміни Дорогуськ, повз перехрестя в Окопах, де розпочнеться власне протест. Ми будемо тримати вас в курсі перебігу події.

ДЖЕРЕЛО.

Ця публікація була підготовлена в рамках проєкту Підтримка «Громадської ініціативи «За чесну та прозору митницю», який виконує Інститут економічних досліджень та політичних консультацій за сприяння Європейського Союзу. Зміст цієї публікації є виключною відповідальністю ГО «СФЕРО» і жодним чином не відображає точку зору “Європейського Союзу та Інституту економічних досліджень та політичних консультацій”.

Схожі новини