Вівторок, Червень 15, 2021
Головна Події Інтеграція Вінницької області до європейського економічного простору

Інтеграція Вінницької області до європейського економічного простору

27 травня 2021 року відбулось онлайн обговорення результатів дослідження євроінтеграційного економічного поступу у Вінницькій області, сформованих з використанням такого інструменту, як Індекс євроінтеграційного економічного поступу (ІЄЕП), розробленого Поліським фондом міжнародних та регіональних досліджень в рамках проекту «Індекс євроінтеграційного економічного поступу: посилення підтримки громадянського суспільства у здійсненні проєвропейських економічних реформ у регіонах України».

Розпочинаючи захід, голова Спілки фермерських і енергетичних операторів ринку «СФЕРО» Олександр Сологуб зазначив, що дослідження було загальнонаціональним та у Вінницькій області виконувалося ГО «Спілка фермерських і енергетичних операторів ринку «СФЕРО»,  Поліським фондом міжнародних та регіональних досліджень та Асоціацією регіональних аналітичних центрів.

Презентуючи методологію дослідження, президент Поліського фонду міжнародних та регіональних досліджень Максим Корявець звернула увагу на те, що вивчення ситуації на регіональному рівні, а також її висвітлення у доступній формі, особливо у ЗМІ, є важливими, оскільки саме з них громадяни черпають інформацію щодо торгівлі з країнами ЄС та її впливу на місцеву економіку. Через відмінності в регіональному соціально-економічному розвитку, аналітичні матеріали загальнонаціонального рівня не є достатньо адекватними для опису ситуації на місцях.

«Індекс євроінтеграційного економічного поступу Вінницької області протягом п’яти років зростав в середньому на 2% щороку та за підсумками 2019 р. регіон посів 9 місце в рейтингу областей за ІЄЕП», – представив результати дослідження в регіоні експерт проекту Євген Романеко.  Він також зазначив, що на зміцнення позицій регіону в останні роки суттєво вплинуло відображення в стратегічних документах різних аспектів діяльності Єврорегіону «Дністер».

Під час презентації відзначалося, що ключовим джерелом підвищення Індексу євроінтеграційного економічного поступу  Вінницької області є поглиблення торговельної співпраці регіону з країнами Європейського союзу. Позитивна динаміка експорту в ЄС та імпорту європейських товарів та послуг, крім безпосереднього позитивного впливу на зростання ІЄЕП, сприятиме вищим рейтинговим оцінкам за низкою питомих показників торговельно-економічного співробітництва, що додатково підвищуватиме рейтинг області. Аналогічний кумулятивний ефект матиме і збереження позитивних тенденцій 2019 р. щодо інвестиційної співпраці з ЄС.

Виконавцями проекту «Індекс євроінтеграційного економічного поступу: посилення підтримки громадянського суспільства у здійсненні проєвропейських економічних реформ у регіонах України» за результатами дослідження було розроблено Портал економічної євроінтеграції областей, на якому можна переглянути результати дослідження по Вінницькій області та в масштабі всієї України.

Довідково:

Захід проводився  ГО «Спілка фермерських і енергетичних операторів ринку «СФЕРО»,  Поліським фондом міжнародних та регіональних досліджень та Асоціацією регіональних аналітичних центрів в рамках проєкту «Індекс євроінтеграційного економічного поступу: посилення підтримки громадянського суспільства у здійсненні проєвропейських економічних реформ у регіонах України» за фінансової підтримки програми «MATRA», що виконується в Україні Посольством Королівства Нідерландів.

Схожі новини