ГоловнаБізнесНа Вінниччині фахівці відповідали на питання «Як зробити українське село SMART?»

На Вінниччині фахівці відповідали на питання «Як зробити українське село SMART?»

3 березня в HUB «Місто змістів» відбулась перша конференція дієвих практик, присвячених якісному розвитку територіальних громад України «Твоя громада майбутнього: Як зробити українське село SMART?». Організатори події – овочеве підприємство Органік-Д, ГО СФЕРО та енергетична компанія KNESS  створили унікальну платформу, ціль якої – допомога розвитку сільських громад. 

Головна мета заходу – поширення  актуальних  дієвих практик з відродження села, надання змоги обмінюватися досвідом у сферах  управління громадою, економічного потенціалу ОТГ та окремих сіл.

Під час конференції спікери вели спілкування у формі дискусійних панелей. Доповідачі не розпилялися на епітети, а говорили про конкретні речі, такі як  екологія, органічне виробництво, унікальні продукти, крафтовий бізнес, біогазові станції, перероблювання сміття та інше. Серед слухачів виступів були науковці, економісти, керівники компаній, громадських організацій та асоціацій, які також охоче ділилися своїм практичним досвідом та розповідали присутнім про втіленні успішні практики. Долучились до диспутів і очільники ОТГ Вінниччини, які поділились практичним досвідом та розповіли про успішні практики розвитку своїх громад.

Також до диспутів долучились поважні гості заходу – проректор Донецького національного університету ім. В.Стуса Андрій Гижко та начальник управління розвитку галузі рослинництва та технічної політики галузі АПК Василь Темченко. Вони поділились з присутніми своїм баченням розвитку економічного та технологічного розвитку українських сіл.

«На Вінниччині сьогодні налічується понад 2 тис 700 фермерських господарств та 97 кооперативів. Саме завдяки таким господарствам село може розвиватись.
Переконаний, що сьогоднішня дискусія буде дійсно корисною і Департамент агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів ОДА всіляко підтримуватиме ініціативи, спрямовані на розвиток українського села та фермерства», – прокоментував пан Темченко.

«30% всього обсягу валового внутрішнього продукту України складає сільськогосподарська продукція і це без продукції перероблювання.
Разом з тим найбільша кількість робочих місць саме у сільському господарстві і сфері перероблювання сільгосппродукції. Таким чином розвиток виробництва і перероблювання сільськогосподарської продукції дає можливість створювати нові робочі місця, розвивати громади і території», – підкреслив Андрій Гижко.

Разом з тим учасники обговорювали такі питання, як впровадження енергоефективних технологій та створення біогазових комплексів у сільському господарстві. В ході дискусійного обговорення учасники значну увагу приділили питанням утилізації відходів, сортування і переробки сміття та як на цьому можна заробити.

По підсумкам конференції присутні прийшли до згоди, що найпотрібнішим для втілення того, що задумано щодо сіл та їх покращення – це співпраця бізнесу, влади і громади.

Переконані, що SMART ініціатива знайде своє місце та продовження у щорічній всеукраїнській перспективі стартапів та стане у нагоді  підприємцям, чим допоможе створити  нові робочі місця у селах.

Схожі новини