ГоловнаПроєктиУ Вінниці встановили 5 «червоних лавок» – символ боротьби з насильством проти...

У Вінниці встановили 5 «червоних лавок» – символ боротьби з насильством проти жінок

14 березня на території міста в рамках «Інформаційно-просвітницького проєкту по запобіганню домашньому насильству «Знаю. Залучаю. Впливаю» встановили 5 «червоних лавок» – символ боротьби з насильством проти жінок.

Процес розміщення вуличних меблів включав декілька етапів. Спочатку за підтримки керівників/-ць та представників/-ць Вінницького міського центру соціальних служб відбулися робочі зустрічі з представниками/-цями Департаменту  комунального господарства та благоустрою ВМР, КНП «ВМКЛ «Центр матері та дитини», КП ВМР «Дирекція парків та дозвілля територіальної громади». На яких були визначені 5 локацій, які підходили під критерій – масова відвідуваність. Далі написання офіційних листів-прохання щодо розміщення лавок та погодження визначених місць. І наостанок – їх встановлення.

«Червоні лавки» одразу привернули увагу мешканців/-ок громади в 5 частинах міста, а саме в Вишенський Парк (біля озера), в Центральному парку імені М. Леонтовича (біля фонтану), на Набережній Рошен (біля фонтану), на території КНП «ВМКЛ «Центр матері та дитини» (біля фонтану) та на Тяжилові (вул. Ватутіна 34).

Крім того що лавки виділяються серед інших вуличних меблів, вони ще й виконують інформаційну роль. Адже, на кожній із них розміщена інформаційна таблиця про те, куди можна звернутися по допомогу, якщо особа чи близька її людина зіткнулися з домашнім насильством або стала свідком цього явища.

Контакти допомоги:

102 — Національна поліція України

098 900 15 60 — Вінницька міська мобільна бригада соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства, Денний центр соціально – психологічної допомоги постраждалим від домашнього насильства (з кризовими кімнатами)

0 800 75 04 75 — Лінія довіри з попередження домашнього насильства у Вінницькій області (цілодобово)

1547 — Гаряча лінія з питань протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей  (цілодобово)

Висловлюємо щиру подяку партнерським організаціям за підтримку проєкту!

Для довідки:

«Panchina Rossa»  (з італ. Червона лавка) 一 проєкт, який народжений у 2015 році у співпраці вуличного художника Каріма Шеріфа, асоціації Acmos та 6-го району муніципалітету Турину. Метою проєкту є привернення уваги громадськості до проблеми насильства щодо жінок через урбан-арт. Сьогодні по всій Італії червону лавку визнають символом боротьби з насильством щодо жінок, і щороку 25 листопада, у Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок, червону лавку встановлюють на площі, вулиці чи в саду в різних італійських муніципалітетах.

Вперше в Україні «червону лавку» встановили у м. Вінниця на проспекті Космонавтів у 2021 році. Ця ініціатива поширилася і в інших громадах.

Публікацію підготовлено у межах співпраці UNFPA та ГО «Інноваційні соціальні рішення» за підтримки уряду Великої Британії. Думки, погляди та рекомендації, викладені у цьому тексті, належать авторам(-кам) і не обов’язково відображають офіційну політику чи позицію UNFPA, ГО «Інноваційні соціальні рішення» або уряду Великої Британії.

Схожі новини